BIST 50’de 10 Yıldır Düzenli Temettü Ödeyen Şirketler

Borsa İstanbul’da yer alan BIST 50 endeksinde son 10 yıldır düzenli olarak temettü ödeyen çok sayıda şirket bulunuyor. Bu şirketlerden bazıları ise temettü verimi ve performansı açısından daha fazla potansiyel taşımaktadır.

Temettü açısından hisse senedi alım satımı yapmak isteyenler ve uzun vadeli olarak borsada yatırım planlaması gerçekleştirecek olanların bu hisseler özelinde araştırma gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Özellikle temettü veriminde düzenli artış kaydeden şirketlerin potansiyeli daha fazladır.

BIST 50 TEMETTÜ İNCELEMESİ

BIST 50 endeksinde son 10 yıldır düzenli temettü ödeyen şirketlerin başında EREGL gelmektedir. Şirket son 5 yılda ortalama yüzde 7 temettü verimi sağladı. Ayrıca şirketin son temettü ödemesinde verim ise yüzde 14,80 olarak gerçekleşti. EREGL’yi sırasıyla otomotiv şirketleri TOASO, FROTO ve OTOKAR takip ediyor. Listenin geri kalanında ise Sabancı Holding, Enka İnşaat, BIM, AKSA ve EGE Endüstri yer almaktadır. 2023 yılı için tahminleri ise 2023 Temettü Tahminleri rehberinden inceleyebilirsiniz.

İlgili analizin detayları şöyle:

tm-bist50

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir