ADESE Temettü Tarihleri

ADESE temettü ile ilgili merak ettiğiniz konulardaki tüm gelişmeler ve haberler.

Borsa’da ADESE kodu ile işlem yapılan ADESE Alışveriş Merkezleri Ticaret A.Ş. ile ilgili temettü tarihleri, son verilen temettüler, şirketin temettü hesaplaması ile ilgili son bilgiler rehberimizde bulunmaktadır.

ADESE’de yatırım yapmayı planlıyor veya halihazırda ADESE hisselerine sahipseniz ilgili tablolar aracılığıyla ADESE Temettü bilgilerine erişebilirsiniz.

ADESE ŞİRKET KÜNYESİ

Ünvanı Adese AVM
Kuruluş 01.01.1991
Faal Alanı Alışveriş merkezi işletmeciliği.
Telefon (0332)2214242
Faks (0332)2214235
Adres Hacı Yusuf Mescid Mh. Gülçiçek Sk. No:4 Karatay / KONYA

ADESE NE ZAMAN TEMETTÜ VERECEK 2022

2022 yılında ADESE’in temettü verim tarihi henüz açıklanmamıştır. ADESE 2021 yılında Ağustos ayında temettü verdi. 2020 yılında ise Haziran ayında temettü dağıtımı gerçekleştirdi. 2022 yılında da ADESE’in Haziran ve Temmuz ayları arasında temettü dağıtımı yapması beklenmektedir. Şirketten bu yönde gelecek her türlü yeni bilgi ve haber burada yer alacaktır.

ADESE’İN VERDİĞİ SON TEMETTÜLER

Adese daha önce hiçbir dönemde temettü vermemiştir. Ancak bu durum önümüzdeki dönemde de temettü vermeyeceğine yönelik bir bilgi içermemektedir.

ADESE ORTAKLARI

ADESE’de yüzde 5’ten fazla oy hakkı bulunan ortaklar:

İTTİFAK HOLDİNG %93
DİĞER %7

ADESE TEMETTÜ UCUZLUK SKORU

Hem yüksek temettü veren hem de piyasa değerinin altında işlem gören hisselerin potansiyeli çok daha fazladır. ADESE, Borsa İstanbul hisseleri arasında söz konusu ucuzluk skorunda 133’üncü sırada bulunmaktadır. Bu rakam şirketin ucuzluk skorunun yeterince iyi olmadığını ortaya koymaktadır.

İlgili hesaplama şirketin temettü değerinin PD/DD ve F/K‘ya bölünmesi ile elde edilmektedir. Şirketlerin ilgili skorları sadece son temettü verdiği tarihte hesaplanmaktadır. Bu nedenle bir sonraki temettü dönemine kadar yalnızca tek bir hesaplama yapılır.

BİLGİ KUTUSU

ADESE hisselerini satın alarak temettü yatırımcılığına başlamadan önce mutlaka incelemeniz gereken rehberler:

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir