Aksa Enerji (AKSEN) Temettü Tarihleri

AKSA Enerji hisse senedi alımı yaparak temettü almak isteyen yatırımcılar için eşsiz bilgiler.

Borsa İstanbul’da AKSEN kodu ile işlem gören AKSA Enerji‘nin zaman içerisinde verdiği nakit ve bedelsiz temettü verileri ile ilgili temettü tarihleri, haberleri ve hesaplama metodolojisine yönelik tüm bilgiler rehberimizde yer almaktadır.

AKSEN’de yatırım yapmayı planlıyor veya halihazırda AKSEN hisselerine sahipseniz ilgili tablolar aracılığıyla AKSEN Temettü bilgilerine erişebilirsiniz.

AKSEN ŞİRKET KÜNYESİ

AKSA Enerji‘ye ait şirket bilgileri:

Ünvanı Aksa Enerji
Kuruluş 12.03.1997
Faal Alanı Elektrik enerjisi üretilmesi.
Telefon (0216)6810000
Faks (0216)6815799
Adres Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Selvi Çıkmazı, No: 10, Kavacık, Beykoz, Istanbul

AKSEN NE ZAMAN TEMETTÜ VERECEK 2022

AKSA Enerji son 10 yılda temettü dağıtımı gerçekleştirmemiştir. Nakit temettü dağıtımı yapılmamış olması nedeniyle şirketin 2022 yılında da temettü dağıtımı gerçekleştirme ihtimali düşüktür. Dolayısıyla şirketin hangi tarihte temettü dağıtımı yapacağı belirsizdir.

AKSEN’İN VERDİĞİ SON TEMETTÜLER

Aksen son 10 yıllık periyotta temettü dağıtımı gerçekleştirmemiştir. Şirketin temettü dağıtımları gerçekleştirmesi durumunda tablo yenilenecektir.

AKSEN ORTAKLARI

AKSEN’de yüzde 5’ten fazla oy hakkı bulunan ortaklar:

KAZANCI HOLDİNG %79.4
DİĞER ve HALKA AÇIK %20.6

AKSEN TEMETTÜ UCUZLUK SKORU

AKSEN’de temettü yatırımı yapmak isteyenler için ucuzluk sporu tablosu önemli bir veridir. Özellikle temettü dağıtımı gerçekleştiren şirketlerde bu tablo dikkatle incelenmelidir.

Hem yüksek temettü veren hem de piyasa değerinin altında işlem gören hisselerin potansiyeli çok daha fazladır. AKSEN, Borsa İstanbul hisseleri arasında söz konusu ucuzluk skorunda 213’ncü sırada bulunmaktadır. Bu rakam şirketin ucuzluk skorunun çok iyi olmadığını ortaya koymaktadır.

İlgili hesaplama şirketin temettü değerinin PD/DD ve F/K‘ya bölünmesi ile elde edilmektedir. Şirketlerin ilgili skorları sadece son temettü verdiği tarihte hesaplanmaktadır. Bu nedenle bir sonraki temettü dönemine kadar yalnızca tek bir hesaplama yapılır.

BİLGİ KUTUSU

AKSEN hisselerini satın alarak temettü yatırımcılığına başlamadan önce mutlaka incelemeniz gereken rehberler:

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir