Son 5 Yılda Temettü Verimi ve Fiyatı Yükselen Hisseler

Borsada uzun vadeli yatırım açısından değerlendirildiği vakit hem temettü veren hem de endeksten daha fazla yükseliş gören şirketlere yatırım yapmak en iyisidir. Ancak elbette bu hisseleri belirlemek zorlu bir süreçtir. Borsada son 5 yıl göz önüne alındığında ise bu 9 şirket hem iyi temettü verimi sağladı hem de hisseleri iyi bir seviyeye yükseldi. Dolayısıyla Borsa İstanbul’da para kazanmak isteyen yatırımcılar için bu 9 hisse senedi en iyi seçenek olabilir.

Temettü verimi istikrarlı bir şekilde göze çarpan ve en yüksek temettü verimine ulaşan bu 9 şirketin önümüzdeki dönemde de yatırımcılarını memnun etme şansı yüksek. Özellikle ihracat yaparak döviz geliri elde eden bu şirketlerin gelir rakamlarında düzenli olarak artış da kaydedilmesi beklenmektedir. Siz de bu şirketlere yönelik yatırım yaparak gelir fırsatınızı uzun vadeli olarak artırabilirsiniz.

Peki son 5 yılda Borsa İstanbul’da temettü verimi en yüksek olan ve fiyatları da artan şirketler hangileri:

temettü verimi

İlk sırada Eregli Demir Çelik’in yer aldığı son 5 yıllık tabloda; temettü verimi açısından yatırımcılarını en çok memnun eden şirketler sırasıyla;

ISDMR

TTRAK

TOASO

ENJSA

DOAS

FROTO

VESBE

AKSA

olarak gerçekleşti.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir