Bu Hafta Temettü Verecek Şirketler

Borsa İstanbul’da bu hafta birçok şirket daha yatırımcılarına temettü ödemesi gerçekleştirecek.

Borsa İstanbul’da Ağustos ayı öncesinde 3 şirket daha temettü dağıtımı yapacak. Turkcell, LDR Turizm ve Osmanlı Yatırım Menkul Değerler tarafından verilecek temettülerden faydalanmak için temettü dağıtımları öncesinde ilgili şirketlerin hisselerine sahip olmanız gerekiyor.

Temettü sürecine ilişkin ek bilgiler için Temettü Almaya Hak Kazanmak adlı rehberden bilgi alabilirsiniz.

25 Temmuz haftasında temettü ödeyecek olan ilk şirket Turkcell olacak. Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL) 26 Temmuz günü temettü dağıtımı gerçekleştirecek. Şirket pay başına net 0.5145 TL nakit temettü ödeyecek. Şirketin temettü verimi ise yüzde 2,88 olarak gerçekleşecek.

LDR Turizm (LIDER) ise 27 Temmuz günü yatırımcılarına nakit temettü dağıtımında bulunacak. Şirketin pay başına net 0.2949 TL nakit temettü dağıtımı yapacağı bilgisi KAP’A iletilmişti. Hissenin temettü ödemesine ilişkin verim ise yalnızca yüzde 1,18 olacak.

Ağustos ayı öncesinde temettü ödeyecek son şirket ise OSMEN olacak. Şirket 27 Temmuz 2022 günü pay başına net 0.0881 TL nakit temettü ödeyecek. İlgili temettü dağıtımına ilişkin verim ise yüzde 1,08 olacak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir