Atakule GYO (AGYO) Temettü Tarihleri

AGYO Temettü ile ilgili tüm bilgiler ve detaylar.

Borsa İstanbul’da AGYO kodu ile işlem gören ATAKULE GYO‘nun zaman içerisinde verdiği nakit ve bedelsiz temettü verileri ile ilgili temettü tarihleri, haberleri ve hesaplama metodolojisine yönelik tüm bilgiler rehberimizde yer almaktadır.

AGYO’de yatırım yapmayı planlıyor veya halihazırda AGYO hisselerine sahipseniz ilgili tablolar aracılığıyla AGYO Temettü bilgilerine erişebilirsiniz.

AGYO ŞİRKET KÜNYESİ

Ünvanı Atakule GYO
Kuruluş 28.01.2000
Faal Alanı Gayrimenkul portföyü oluşturmak ve bunu geliştirmek ve gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak.
Telefon (0312)44476500
Faks (0312)4476575
Adres Kuleli Sokak No:3/3-4 06700 G.O.P. Çankaya – Ankara

AGYO NE ZAMAN TEMETTÜ VERECEK 2022

2022 yılında AGYO’in temettü verim tarihi henüz açıklanmamıştır. AGYO 2021 İLE 2014 yılları arasında temettü vermemiştir. Şirketin son temettüsü 2013 yılının Mayıs ayında gerçekleşmişti. Önümüzdeki dönemde de bilançonun düzenli olarak açıklanması ile Mayıs ayında temettü dağıtımları yaşanabilir.

AGYO’İN VERDİĞİ SON TEMETTÜLER

Tarih Pay Başına Net Temettü Verimi Brüt Kar Dağıtımı
29 May 2013 0.0131₺ %0.90 %2

AGYO ORTAKLARI

AGYO’de yüzde 5’ten fazla oy hakkı bulunan ortaklar:

İSMAİL TARMAN %81.7
DİĞER %18.3

AGYO TEMETTÜ UCUZLUK SKORU

AGYO’de temettü yatırımı yapmak isteyenler için ucuzluk sporu tablosu önemli bir veridir.

Hem yüksek temettü veren hem de piyasa değerinin altında işlem gören hisselerin potansiyeli çok daha fazladır. AGYO, Borsa İstanbul hisseleri arasında söz konusu ucuzluk skorunda 172’nci sırada bulunmaktadır. Bu rakam şirketin ucuzluk skorunun yeterince iyi olmadığını ortaya koymaktadır.

İlgili hesaplama şirketin temettü değerinin PD/DD ve F/K‘ya bölünmesi ile elde edilmektedir. Şirketlerin ilgili skorları sadece son temettü verdiği tarihte hesaplanmaktadır. Bu nedenle bir sonraki temettü dönemine kadar yalnızca tek bir hesaplama yapılır.

BİLGİ KUTUSU

AGYO hisselerini satın alarak temettü yatırımcılığına başlamadan önce mutlaka incelemeniz gereken rehberler:

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir