Bu Hafta Temettü Verecek 7 Şirket

Borsa İstanbul’da yer alan 7 şirket bu hafta temettü dağıtımı gerçekleştirecek. Şirketlerin temettü dağıtımının nakit değeri 2 milyar liraya yakın olacak. Şirketlerden temettü almaya hak kazanmak için temettü dağıtımından önceki seans kapanışında hisse senedini almanız gerektiğini hatırlatırız.

Bu hafta temettü dağıtımı yapacak şirketler…

1. BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden BİM, bu hafta temettü dağıtımı yapacak şirketler arasında yer alıyor. Şirket 15 Haziran günü seans açılışında yatırımcılarına hisse başına 1.35 TL temettü dağıtımı gerçekleştirecek. Şirketin ilgili temettü verimi ise yüzde 1,66 olarak gerçekleştirilecek.

2. BOSCH FREN SİSTEMLERİ

15 Haziran günü temettü dağıtımı yapacak şirketlerden biri de Bosch Fren Sistemleri olacak. Borsa İstanbul’da BFREN kodu ile işlem gören şirket, hissedarlarına pay başına net 12,9264 TL temettü dağıtımı yapacak. Şirketin temettü verim oranı ise yüzde 1,22 olarak gerçekleşecek.

3. ATP BİLGİSAYAR

Borsa’nın yeni şirketlerinden olan ATP Bilgisayar da 15 Haziran günü temettü dağıtımı yapmayı kararlaştırdı. Şirketin KAP’a açıkladığı bilgilere göre, şirket pay başına 0,3619 TL temettü dağıtımı yapacak. Şirketin ilgili temettü için verim oranı ise 0,63 olarak hesaplandı. ATATP kodu ile işlem gören hissenin son fiyatı ise 59 TL civarında.

4. İŞBİR HOLDİNG

Son dönemde yatak konusundaki yatırımları ile öne çıkan İŞBİR Holding de 14 Haziran 2022 günü temettü dağıtımı yapacak. Şirketten temettü almaya hak kazanmak için 13 Haziran’da gün kapanışı öncesinde hisse senedini almanız gerekiyor. İŞBİR Holding’in hisse başına temettü dağıtım rakamı 0,45 TL olarak belirlendi. Bu rakam ile şirketin temettü verimi ise yüzde 1,01 olacak.

5. ÇUHADAROĞLU METAL

14 Haziran Salı günü temettü dağıtımı yapacak olan şirketlerden biri de CUSAN kodu ile işlem gören, Çuhadaroğlu Metal olacak. Şirket pay başına net 0,40 TL temettü dağıtacak. Şirketin temettü verimi yüzde 3,82 olacak gerçekleşecek.

6. ARZUM ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ

Borsa İstanbul’daki köklü şirketlerden olan Arzum Elektrikli Ev Aletleri 14 Haziran 2022 Salı günü yatırımcılarına temettü ödemesi gerçekleştirecek. Şirketin sağladığı bilgilere göre, pay başına net 0,4191 TL nakit olarak dağıtılacak temettünün verim oranı ise yüzde 2,39 olarak gerçekleşti.

7. BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK

Borsa İstanbul’da bu hafta temettü dağıtımı yapacak olan son şirket ise BRLSM kodu ile işlem göre Birleşim Mühendislik olacak. Şirket 13 Haziran Pazartesi günü pay başına net 0,0396 TL nakit temettü dağıtımı gerçekleştirecek. Bu temettü dağıtımının verimi ise yüzde 0,47 olacak.

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir