Alcatel Teletaş (ALCTL) Temettü Tarihleri

Alcatel Teletaş (ALCTL) hisse senedi alımı yaparak temettü almak isteyen yatırımcılar için eşsiz bilgiler rehberimizde yer almaktadır.

Borsa İstanbul’da ALCTL kodu ile işlem gören Alcatel Teletaş şirketinin zaman içerisinde verdiği nakit ve bedelsiz temettü verileri ile ilgili temettü tarihleri, haberleri ve hesaplama metodolojisine yönelik tüm bilgiler rehberimizde yer almaktadır.

Alcatel Teletaş hisselerine yatırım yapmayı planlıyor veya halihazırda ALCTL hisselerine sahipseniz ilgili tablolar aracılığıyla ALCTL Temettü bilgilerine erişebilirsiniz.

ALCTL ŞİRKET KÜNYESİ

Alcatel Teletaş‘e ait şirket bilgileri:

Unvanı Alcatel Teletaş
Kuruluş 14.09.1983
Faal Alanı Telefon santralleri ve transmisyon cihazları başta olmak üzere telekomünikasyon teçhizatı üretimi ve satışı.
Telefon (0216)5792000
Faks (0216)4207543
Adres Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:17/1 34776 Ümraniye – İstanbul

ALCTL NE ZAMAN TEMETTÜ VERECEK 2022

Son olarak 2018 yılında Alcatel Teletaş (ALCTL) temettü verdi.  2023 yılında ALCTL tarafından yılın ikinci yarısında temettü dağıtımı yapması beklenmektedir. Şirketten bu yönde gelecek her türlü yeni bilgi ve haber burada ayrıntıları ile yer alacaktır.

ALCTL’IN VERDİĞİ SON TEMETTÜLER

Alcatel geçmişinde hiç temettü vermemiştir.

ALCTL ORTAKLARI

ALCTL şirketinde yüzde 5’ten fazla oy hakkı bulunan ortaklar:

Diğer 35
Alcatel-Lucent Participations 65

ALCTL TEMETTÜ UCUZLUK SKORU

ALCTL ile temettü yatırımı yapmak isteyenler için ucuzluk sporu tablosu önemli bir veridir.

Hem yüksek temettü veren hem de piyasa değerinin altında işlem gören hisselerin potansiyeli çok daha fazladır. ALCTL, Borsa İstanbul hisseleri arasında söz konusu ucuzluk skorunda 200’ncü sırada bulunmaktadır. Bu rakam şirketin ucuzluk skorunun çok iyi olmadığını gösteren bir etmen olarak ilgi çekiyor.

İlgili hesaplama şirketin temettü değerinin PD/DD ve F/K‘ya bölünmesi ile elde edilmektedir. Şirketlerin ilgili skorları sadece son temettü verdiği tarihte hesaplanmaktadır. Bu nedenle bir sonraki temettü dönemine kadar yalnızca tek bir hesaplama yapılır.

BİLGİ KUTUSU

Alcatel Teletaş (ALCTL) hisselerini satın alarak temettü yatırımcılığına başlamadan önce mutlaka incelemeniz gereken rehberler:

Share

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir